Податкова знижка на навчання

Покрокова інструкція повернення частини витрат за навчання у вигляді податкової знижки, згідно статті 166 Податкового кодексу України.

 

Крок 1

 

Перевірити, що людина, яка оплачує навчання 

 • є громадянином України (має український паспорт та ІПН – ідентифікаційний код)
 • офіційно працевлаштована,  може надати довідку про доходи

 

Це може бути сам студент, якщо він має офіційний заробіток, або член його сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).

 

Крок 2

 

Зібрати пакет документів для податкової служби.

 

А саме:

 • Паспорт.
 • ІПН (ідентифікаційний код).
 • Декларацію про майновий стан і доходи. (Подається онлайн через електронний кабінет платника податків, в який можна зайти за допомогою електронного підпису)
 • Довідку про заробітну плату (за формою № 3).(Отримуєте в бухгалтерії підприємства, де ви працевлаштовані)
 • Копію договору з закладом вищої освіти.
 • Копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за оплату навчання.
 • Документи, що підтверджують ступінь споріднення (якщо за навчання сплачують батьки, то потрібно надати свідоцтво про народження дитини, якщо на податкову знижку претендує чоловік або дружина – свідоцтво про шлюб).
 • Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

 

Крок 3

 

З пакетом документів треба звернутися до територіального органу Державної податкової служби України за місцем реєстрації платника податків

або подати документи онлайн у кабінеті платника податків – https://cabinet.tax.gov.ua

При подачі документів онлайн необхідно мати електронний цифровий підпис (його оформляють у податковій або онлайн за допомогою сервісу Приват)

 

Крок 4

 

Кошти будуть переведені на ваш банківський рахунок протягом 60 днів після надходження пакету документів (Згідно статті 179 Податкового кодексу України у разі ухвалення вам податкової знижки)

 

Корисна інформація:

 

 1. Максимальний розмір податкової знижки – 18% від сума, яка була сплачена за навчання минулого календарного року
 2. Сума податкової знижки не може перевищувати розмір сплаченого податку з доходів фізичних осіб (ПДФО). Водночас сума податкової знижки не може перевищувати суму сплаченого податку на дохід фізичних осіб (ПДФО). Суму сплаченого за вас ПДФО можна дізнатись або в бухгалтерії організації, де ви працюєте, або у власному електронному кабінеті платника податків, виконавши запит про суми виплачених доходів та утриманих податків.
 3. Оформити податкову знижку можливо до 31 грудня року наступного за звітним. У 2022 році подаємо документи за 2021 рік. Відповідно, ви маєте один рік на оформлення податкової знижки за попередній календарний рік.
 4. Особа, що хоче отримати виплату не повинна бути приватним підприємцем
 5. Відшкодування розповсюджуються лише на послуги вітчизняних закладів вищої освіти та не враховує оплату додаткових курсів чи навчання на військовій кафедрі.