Лекція-майстерня «Корупція як чорна скриня: Роль прихованих припущень і політичних мотивів у визначенні корупції і боротьбі із нею»
Опис
Попри те, що корупція є однією із центральних проблем українського суспільства, серед аналітиків, активістів, державних діячів та міжнародних донорів існує чимало розбіжностей щодо її причин, наслідків та навіть значення самого поняття. Лекція-майстерня «Корупція як чорна скриня: Роль прихованих припущень і політичних мотивів у визначенні корупції і боротьбі із нею» пропонує систематичний підхід до пошуку відповідей на наступні питання на основі наукових досліджень корупції: «Які приховані припущення про корупцію заважають боротьбі з нею? Як різні визначення корупції використовуються у політичних цілях?» Відкрита дискусія буде спрямована на запитання: «Що є протилежністю корупції? Які альтернативи анти-корупції варто розглянути в Україні?»
Інформація про лекторок:
Оксана Гус – пост-док дослідниця Лейденського Університету в рамках проекту «Громадянське суспільство проти корупції в Україні: Політична роль, стратегії адвокації та його вплив». Вона є співзасновницею міжнародної мережі дослідників корупції (www.ICRNetwork.org), консультанткою УНП ООН, ЮНЕСКО, Ради Європи, а також лекторкою при Міждисциплінарному науково-освітньому центрі протидії корупції (ACREC) НаУКМА. Сферою наукових інтересів є методи та теорії міждисциплінарних досліджень корупції, концепція відкритого уряду (OGP) як протилежність корупції та роль економічних еліт у розвитку суспільства. Темою її дисертації при Інституті Розвитку та Миру (INEF, Німеччина), була політична корупція у гібридних режимах. Вона отримала ступінь магістра з політології, публічного права й антропології Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана, Німеччина (LMU München), була дослідницею в Університеті Торонто.
Олександра Койдель – аспірантка Берлінської Школи Транснаціональних Студій при Вільному Університеті Берліну. До сфери її наукових інтересів входить громадянське суспільство у гібридних режимах, роль місцевих еліт у політичній децентралізації та залучення громадян до політичних процесів (демократія участі). Лектор в рамках Магістерської програми із публічної політики та врядування Київської Школи Економіки та викладач при Міждисциплінарному науково-освітньому центрі протидії корупції (ACREC) НаУКМА. Олександра має досвід фасилітації в рамках міжнародних та партисипативних проектів у приватному і громадському секторі в Україні, Швеції та Німеччині. Вона отримала ступінь магістра з міжнародного та глобального врядування в Університеті Ґетеборга (Швеція) і ступені магістра та бакалавра в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Лекція проводиться у партнерстві з Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції (ACREC) НаУКМА. ACREC є науково-дослідницьким центром, котрий здійснює освітню, наукову та просвітницьку діяльність і об’єднує вітчизняних та іноземних науково-педагогічних та наукових працівників, докторантів, аспірантів, студентів та практиків у сфері запобігання і протидії корупції.
Коли: 27 листопада 2018 р., 18.30 – 20.30
Де: Київська школа економіки, вул. Дмитрівська 92-94