Семінар Гвідо Аскарі “Контроль над інфляцією зі змінними монетарною та фіскальною політиками”
Опис
Інфляція залежить як від монетарної, так і від фіскальної політики, а також від очікувань економічних агентів щодо майбутнього розвитку цих політик.
Чи може монетарна політика контролювати інфляцію, якщо і монетарна, і фіскальна політика можуть змінюватися з часом? Щоб проаналізувати цю проблему, ми вивчаємо модель, у якій і монетарна, і фіскальна політика змінюються згідно з процесом Маркова.
Контроль інфляції передбачає унікальний та рікардіанський розв’язки. Ми пропонуємо природне узагальнення оригінальної класифікації Leeper (1991), запроваджуючи концепцію глобально активних (чи пасивних) та глобально змінних політик для визначення умов, які дозволяють монетарній політиці контролювати інфляцію в умовах змін Маркова.
По-перше, монетарна та фіскальна політика повинні бути глобально збалансовані, щоб гарантувати єдину рівновагу: глобально активні монетарні політики мають поєднуватися з глобально пасивними фіскальними політиками.
По-друге, ця різниця характеризує природу розв’язків: глобально АМ/ПФ режим є рікардіанським, тоді як глобально змінний режим включає очікування та ефект багатства.
По-третє, сила відхилень політики між режимами є ключовим параметром, оскільки глобально активна (чи пасивна) політика дозволяє лише незначні коливання. Нарешті, наша модель може обгрунтувати імпульсні функції з Баєсівської векторно-авторегресійної моделі на даних США для нещодавного періоду нульової облікової ставки як такі, що виникли внаслідок “нерішучості” фіскальних заходів, які були не в змозі пришвидшити інфляцію.