21 травня в Київській Школі Економіки пройде панельна дискусія на тему: «Як відновити стабільність та довіру до національної валюти?».
Description
Запрошуємо Вас на обговорення «Як відновити стабільність та довіру до національної валюти?».
Девальвація гривні набула загрозливого рівня. Вона вже провокує значну інфляцію, яка може вийти з-під контролю та завдати ще одного нищівного удару по економіці України і по добробуту людей. Як наслідок, ми матимемо значне зниження попиту домогосподарств, спроможності українського бізнесу до інвестування та відповідне падіння економічної активності (ВВП).
Останнім часом НБУ нарешті поєднав свої адміністративні дії на валютному ринку з певними кроками на грошово-кредитному. Прийняті Радою НБУ Основні засади грошово-кредитної політики на 2014 рік. Але залишаються питання – чи є запропоновані заходи достатніми для відновлення стабільності та успішності проголошеного переходу до інфляційного таргетування.
Київська Школа Економіки (KSE) пропонує себе в якості платформи для проведення обговорень на всіх рівнях – серед експертної спільноти, представників бізнесу, політиків, наявних та майбутніх державних службовців – нагальних економічних проблем та необхідних дій по їх подоланню. Метою є створення завдань для нової влади, забезпечення суспільної підтримки необхідних дій та моніторинг їх виконання.
Питання для обговорення:
Чи були об’єктивні фактори (підстави) для суттєвої девальвації гривні? Які саме і до якого рівня?
Чому відпустивши гривню у вільне плавання НБУ задіяв лише адміністративні заходи на валютному ринку та значний час не вживав ніяких заходів на грошово- кредитному?
Чому облікова ставка НБУ залишається значно нижчою за очікувану інфляцію та існують значні розриви між обліковою ставкою та ставками за активними та пасивними операціями НБУ?
На скільки чіткими є цілі монетарної політики на 2014 рік та наступні роки і дієвими запропоновані у Основних засадах грошово-кредитної політики на 2014 рік заходи?
Якими повинні бути негайні дії НБУ та Уряду для відновлення фінансової стабільністіь та забезпечення її в подальшому?
Які системні виклики стоять перед НБУ та що потрібно для посилення інституційної спроможності НБУ відновити довіру до національної валюти?
Учасники панельної дискусії:
Олена Щербакова, директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ
Віталій Лісовенко, заступник Міністра фінансів
Наталя Гребеник, член наглядової ради ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України”, екс-директор Департаменту монетарної політики НБУ
Роман Шпек, голова Ради Незалежної асоціації банків України, член ради НБУ
Юрій Полунєєв, член ради НБУ
Олександр Сугоняко, голова Асоціації українських банків
Анатолий Дробязко, радник голови правління ПАТ КБ «Надра»
Анатолій Гулей, голова Української міжбанківської валютної біржі
Юрій Блащук, член Наглядової ради «Platinum Bank»
Олександр Вальчишен, керівник аналітичного підрозділу групи «Інвестиційний Капітал Україна»
Олександр Шаров, завідувач відділу зовнішньоекономічної політики Національного інституту стратегічних досліджень.
Модераторами дискусії виступають Юрій Логуш, Президент Київської Школи Економіки та Ігор Шумило, радник Президента Київської Школи Економіки. До участі в дискусії запрошені представники урядових структур, дослідницьких установ, профспілок, громадських організацій, міжнародних організацій, преса.
Дата та час проведення: 21 травня 2014 року, початок о 15:00. Очікуваний час проведення – 90 хв.
Місце проведення: Київська школа економіки (вул. Івана Мазепи, 1), ауд. 106
Для участі у заході та отримання акредитації, будь ласка, зареєструйтесь.